ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

رفع خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس

رفع خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس

رفع خطای Destination Folder Already Exists با ام سینا همراه اشید، آیا با خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس مواجه شده‌اید؟ این خطا معمولا زمانی رخ می‌دهد که شما در حال نصب قالب یا پلاگین خاصی هستید. در این حین این خطا مانع از تکمیل شدن فرآیند نصب می‌شود. اگر می‌خواهید نحوه رفع خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس را یاد بگیرید، با ام سینا همراه باشید.

 

دلایل بروز خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس

خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس زمانی نمایش داده می‌شود که شما در حالت نصب یک قالب یا پلاگین هستید. در چنین شرایطی وردپرس فایل فشرده (Zip) قالب یا افزونه مورد نظر شما را اکسترکت (Extract) می‌کند. نام پوشه ایجاد شده توسط وردپرس، با اسم فایل مربوطه مشابهت خواهد داشت.

اگر از قبل پوشه‌ای با آن نام در وردپرس وجود داشته باشد، پیغام خطای زیر برای شما به نمایش می‌آید:

Destination folder already exists. /home/user/example.com/wp-content/plugins/wpforms/

Plugin install failed.

افزونه های کاملا ضروری در وردپرس

در این شرایط اولین کاری که باید انجام دهید این است که باید به صفحه پلاگین‌ها و قالب‌های‌تان سر بزنید. در واقع باید بررسی کنید که آیا پیش‌تر آن‌ها را نصب کرده‌اید یا خیر. اگر قبلا آن‌ها را نصب نکرده‌اید، پس دو احتمال زیر برای شما مطرح می‌شوند.

  1. پیش از این تلاش کرده‌اید پلاگین یا قالب مربوطه را حذف کنید، اما این اقدام با موفقیت همراه نبوده است. در نتیجه پوشه مربوط به آن پلاگین یا قالب در وردپرس باقی مانده است.
  2. قبلا سعی کرده‌اید پلاگین یا قالب مربوطه را نصب کنید، اما این اقدام کامل انجام نشده است. در چنین شرایطی نیز پوشه خالی آن قالب یا پلاگین در وردپرس باقی می‌مانند.

در هر دو حالت بالا، یک پوشه هم‌نام با پوشه پلاگین یا قالب شما در وردپرس وجود دارد. زیرا پیش‌تر یا آن‌ها را نصب کرده‌اید، یا برای این کار تلاش کرده‌اید که این اقدام‌تان موفقیت‌آمیز نبوده است. وجود این پوشه‌ها مانع از تکمیل نصب قالب یا افزونه مورد نظر شما می‌شود.

 

آموزش رفع خطای پوشه هدف از قبل موجود است در وردپرس

جهت برطرف کردن این مشکل که یکی از خطاهای رایج وردپرس است، ابتدا باید با استفاده از پروتکل FTP یا cPanel File Manager به سایت خود متصل شوید. پس از برقراری اتصال به مسیر wp-content/plugins/ or /wp-content/themes/ folder بروید. این مسیر کاملا به پلاگین یا قالبی که در حال نصب‌اش هستید ربط دارد. حالا باید در آن جا به دنبال پوشه هم‌نام با پلاگین یا قالب مورد نظرتان بگردید. پس از این که آن را پیدا کردید، حذف‌اش کنید.

 

رفع و احتمالات خطای 500 در وردپرس

 

اکنون می‌توانید به صفحه مدیریت وردپرس برگردید و نصب قالب یا افزونه مورد نظر را از سر بگیرید. حالا دیگه نباید هیچ خطایی مانع از نصب پلایگن یا قالب سایت شما شود. همان‌طور که دیدید خطای Destination Folder Already Exists در وردپرس را می‌توان به سادگی رفع کرد. در مجموع باید همیشه حواس‌تان باشد که اگر نصب قالب یا افزونه‌ای ناموفق بود، پوشه‌ای با آن نام در وردپرس ایجاد می‌شود که در تلاش‌های بعدی شما را به دردسر می‌اندازد. این مورد برای حذف‌های ناقص قالب و پلاگین نیز صدق می‌کند. به هر حال ما در این مقاله ساده‌ترین راه برای رفع این خطا را به شما آموزش دادیم.

منبع : How to Fix Destination Folder Already Exists Error in WordPress (wpbeginner.com)

نوشته های مرتبط
4 دیدگاه
محمد مرادمنش

این Destination Folder Already Exists کلافم کرده بود از وقتی آموزش شمارو دیدم نجات پیدا کردم ممنون ازتون

خواهش میکنم موفق باشید

لیلا پرتویی

ممنون واقعا داشتم سکته رو میزدم سایتم رو به نابودی بود سپاس

سلام، سایت که با این اخطار نابود نمیشه فقط به مشکل برمیخورید، خوشحالیم که تونستیم مشکلات شمارو رفع کنیم موفق باشید

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.