ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

همه چیز در مورد کلید وردپرس API و عملکرد آن

همه چیز در مورد کلید وردپرس API و عملکرد آن

کلید وردپرس API راه اندازی هر افزونه وردپرس نیاز به یک کلیدی با اسم API Key یا API Code داریم. این کلید فواید و کارایی های بسیاری دارد که احتمالا تا به حال در مورد آن ها فکر نکرده اید. مثلا تا به حال فکر نکرده اید که این کلید چیست و چه ساختاری دارد؟ یا برای چه کار هایی از آن استفاده می کنند.

 

API چیست

در واقع API مخفف Application programming interface بوده که به معنای رابط برنامه نویسی کاربردی یا رابط برنامه نویسی نرم افزاری است. البته این رابط همان سطح است. یعنی در سطح برنامه نویسی موجود است. در برنامه نویسی وب یا کامپیوتری، API برای تعریف زیر روال‌ها، پروتکل‌ها و ابزارها برای ساخت نرم افزار و اپلیکیشن‌ها تنظیم می‌شود.

یک API می تواند توسعه ی یک برنامه را برای محیا کردن ساختار آن در حد ممکن ساده کند. API می تواند برای سیستم براساس وب، سیستم عامل، پایگاه داده، سخت افزار کامپیوتری و نرم افزار کامپیوتر مورد استفاده قرار گیرد.

 

وردپرس API

وردپرس API دقیقا همان معنی API را در وردپرس دارد. یعنی رابط برنامه نویسی نرم افزاری وردپرس است که می‌توان آن را به چند بخش با موضوعات جدا از هم تقسیم کرد. هر قسمت از توابع را پوشش داده و آن را به مجموعه‌ای از قابلیت‌ها تقسیم می‌کند. برای هر بخش از وردپرس نیز کارایی دارد. همچنین در مبحث امنیتی سهم به خصوصی دارد زیرا با این کار باعث می‌شود تا مشکلات امنیتی برای وبسایت و افزونه پیش نیاید.
مثلا فرض کنید افزونه‌ای را نصب می‌کنیم و این افزونه از ما درخواست می‌کند که باید برای اینکه عملکردش فعال شود به وبسایت مرجعی متصل گردد! این اتصال توسط یافتن وردپرس API در وبسایت مرجع و قرار دادن آن در سایت وردپرسی در جای مناسب، امکان پذیر می‌شود.

کلید وردپرس API
کلید وردپرس API

 

 

مثالی از وردپرس API در افزونه های وردپرسی

برای اتصال به خبرنامه‌هایی مانند میل چیمپ، میلرلایت و… که یک سیستم ارسال خبرنامه هستند حتما باید وردپرس API را از وبسایت آن‌ها دریافت کرده و در تنظیمات افزونه مربوطه قرار داد.

قرار دادن کدهای php در ابزارک

 

REST API چیست؟

حتما تا به حال دو کلمه REST و API را کنار هم شنیده‌اید. این عبارت مخفف WordPress REST API بوده و مجموعه‌ای از کدهایی است که برای خلق ارتباط بین سایر سیستم‌ها با وردپرس طراحی شده و به گونه‌ای ساخته شده موجب درک سیستم‌ها از یکدیگر خواهد شد. حال با هم به بررسی دستورات REST در وردپرس API می‌پردازیم:

  • GET – منبعی مانند یک پست یا برخی داده‌های دیگر را بازیابی می‌کند.
  • POST – منبعی مانند پست، پیوست یا منبع دیگری را به سرور اضافه می‌کند.
  • PUT – از آن می‌توان برای ویرایش یا بروزرسانی منبعی که از قبل روی سرور بوده، استفاده کرد.
  • DELETE – یک منبع را از سرور حذف می‌کند. در استفاده از این مورد احتیاط کامل شرط است.

 

راهنمای رفع خطای انتشار ناموفق در وردپرس

 

Json چیست؟

JSON مخفف عبارت JavaScript Object Notation است و یک فرمت مشخص برای تبادل داده براساس زبان JavaScript است. امروزه استفاده از API های JSON بسیار رایج بوده زیرا بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی به راحتی می‌توانند داده‌های خود را به ساختار JSON تبدیل کنند. بر این اساس، محیط کاربری که براساس این فرمت باشد می‌تواند بین اپلیکیشن‌های مختلف یا زبان‌های برنامه نویسی مختلف قرار بگیرد و به عنوان یک مفسر عمل کند.

 

ساخت اپلیکشن برای فروشگاه ووکامرس با افزونه TM Store

 

API وردپرس

اتصال api به وردپرس کار خارق العاده یا مسئله جدیدی نیست. در حقیقت وردپرس API هایی برای تعامل با قالب‌ها، افزونه‌ها وغیره دارد. در مورد استفاده از api در وردپرس باید گفت API موجود برای موارد داخلی وردپرس بسیار خوب عمل کرده اما در ارتباط با نرم افزاری‌های خارچ از پلتفرم وردپرس بسیار دردسر سازند و برنامه نویسان زیادی را به زحمت انداخته است به همین دلیل باید به دنبال روش‌های نوین وردپرس API بود.

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.