ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

تغییر نام کاربری در وردپرس با افزونه Username Changer

تغییر نام کاربری در وردپرس با افزونه Username Changer

بروزرسانی 97/4/20

با سلام و تاییدات الهی ! آرزوی موفقیت برای کاربران عزیز سایت Msina . ضمن عرض پوزش بابت فعالیت کم ما در وبلاگ اکسیژن طراحی سایت به دلایل پروژه هایی که در دستتمان هستش! امروز با شما هستیم با افزونه تغییر نام کاربری در وردپرس که Username Changer نام دارد. و اما کار این افزونه! این افزونه به مدیر سایت اجازه میدهد تا به راحتی نام کاربری افراد عضو شده را در داخل خود پنل مدیریتی وردپرس تغییر دهد و دیگر نیازی به phpmyadmin نیست.کار با افزونه بسیار بسیار سادست فقط کافیه دانلود و نصب و فعال کنید !

 

Username Changer

 

تغییر نام کاربری در وردپرس

 

قطعا از طریق پایگاه داده می‌توان امکان تغییر نام کاربری در وردپرس را فراهم کرد اما برای کار با پایگاه داده باید اطلاعات خوبی نسبت به جداول آن داشته باشید برای این منظور به روش کار دقت فرمایید (:

 

 

روش اول: تغییر نام کاربری با phpmyadmin

 

برای تغییر نام کاربری در وردپرس به کمک پایگاه داده، به هاست خود مراجعه کنید و phpmyadmin را یافته و وارد آن شوید. پایگاه داده ساخته شده برای وبسایت خود را بیابید و بر روی آن کلیک کنید، سپس جدول wp_users را یافته و روی آن کلیک کنید تا در سمت راست بتوانید نام کاربری مورد نظر را با گزینه Edit ویرایش کنید.

 

 

روش دوم: تغییر نام کاربری با Username Changer

 

با کمک این افزونه بدون رفتن به بخش خاصی می‌توانید تغییر نام کاربری در وردپرس را امکان‌پذیر کنید. این افزونه تا کنون بیش از ۲۰٫۰۰۰ نصب داشته و آخرین بروزرسانی آن ۸ ماه گذشته بوده پس مورد تایید است.

 

نصب و راه اندازی افزونه Username Changer

 

برای نصب افزونه به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه‌ای را که از اکسیژن طراحی سایت Msina دریافت کرده‌اید در مسیر افزونه‌ها نصب و فعال کنید. پس از فعال‌سازی در زیرمنوی تنظیمات با گزینه Username Changer رو به رو خواهید شد که دارای دو بخش تنظیماتی است.

 

 

بخش Allowed Roles: برای تغییر نام کاربری در وردپرس می‌توانید نقش‌ها را مشخص کنید تا چنین امکانی را به آن‌ها بدهید. اما دقت کنید که بیش از حد این موضوع را برای هر نقشی آزاد نگذارید.
بخش Minimum Length: حداقل طولی که برای کاراکتر نام کاربری باید در نظر گرفته شود را در این بخش وارد کنید.
بخش Enable Email Notifications: با علامت زدن این بخش، در هنگام تغییر نام کاربری، ایمیلی جهت اطلاع‌رسانی به شخص ارسال خواهد شد. در پایین همین گزینه نیز می‌توانید متن ایمیل را تنظیم کنید.

بعد از منوی کاربران / Username Changer را انتخاب کنید , نام کاربری قدیمی را انتخاب کنید و نام کاربری جدید را درج کنید !

 

نتیجه می گیریم که؛

تغییر نام کاربری در وردپرس به صورت پیش‌فرض امکان‌پذیر نیست و البته این یک مزیت امنیتی است اما چنانچه تصمیم به تغییر آن دارید به دو روش استفاده از افزونه که بسیار راحت است یا با کمک phpmyadmin می‌توانید این تغییر را ایجاد کنید. در صورت هرگونه مشکل با کار این افزونه در قسمت دیدگاه سایت درج فرمایید تا در اسرع وقت گروه طراحی سایت Msina پاسخ دهند بااحترام.

 

دانلود افزونه

صفحه افزونه

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.