ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

ناپدید شدن style.css در پوسته وردپرس و روش حل آن

ناپدید شدن style.css در پوسته وردپرس و روش حل آن

بعضی وقت‌ها در بین دسته‌ای از قالب‌ها به یک قالب وردپرس دلخواه برمی‌خوریم که در کمال ناباوری با خطای “فایل style.css در قالب یافت نشد…” مواجه می‌شویم و در نتیجه قالبی که آن را دوست داشتیم، نصب نمی‌شود.

اینجاست که با خود فکر می‌کنیم این پوسته مشکل دارد و اصلا قابل نصب نیست. اما ام‌سینا به شما پیشنهاد می‌کنم کمی صبور باشید و سریع این مشکلات را به سایت مرجع و سازنده ربط ندهید. پیدا نشدن style.css در قالب وردپرس تنها به علت مشکل در فایل‌های قالب نیست بلکه می‌تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

 

ناپدید شدن style.css در پوسته وردپرس

 

پبدا نشدن style.css در وردپرس از سری مشکلات احتمالی برای پوسته یا همان قالب وردپرس می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد که ترجیح می دهیم در اولین راه درباره دلایل آن بدانیم. زیرا هر آنچه دلیلش روشن باشد، بهتر می‌توان برای آن راه‌حل پیدا کرد.

 

۱- نصب قالب به صورت نادرست

 

نخستین موردی که می‌توان در یافت نشدن style.css در وردپرس نام برد، نصب نادرست پوسته است. ممکن است قالبی را که دریافت کردید فایل فشرده با پسوند zip نباشد. همین امر سبب می‌شود قالب مذکور نصب نشود. برای این منظور قالب را بررسی کنید و آن را بصورت zip فشرده کرده و مجدد بارگذاری نمایید.

 

۲- فایل فشرده قالب وردپرس

 

گاهی اوقات فایلی را که به عنوان قالب مورد نظر دانلود می‌کنید، تنها حاوی پوشه مربوط به قالب نیست و داخل آن فایل‌های دیگری مانند راهنما، اسکرین‌شات‌ها، لایسنس، فایل‌های درون‌ریزی موجود است. شما باید این فایل را از حالت فشرده خارج کرده و تنها پوشه مربوط به قالب را مجدد zip کنید و در مسیر پوسته‌ها، بارگذاری نمایید.

 

۳- اطمینان از قالب وردپرس

 

قالبی را که مورد نظر شماست دریافت می‌کنید اما وردپرسی نیست. مسلما نصب نمی‌شود و نمی‌توانید آن را راه‌اندازی کنید. یافت نشدن style.css در وردپرس در اینجا امری کاملا بدیهی است.

 

 

۴- جابه‌جا شدن style.css

 

بعضی اوقات بنا به دلایلی فایل شیوه‌نامه یا Style.css جا‌به‌جا می‌شود. این فایل باید دقیقا در پوشه قالب باشد و اگر خارج از آن در جای دیگری ذخیره شود مطمئنا با خطای پیدا نشدن style.css در قالب وردپرس مواجه خواهید شد. معمولا افراد مبتدی با این مشکل مواجه می‌شوند؛ در صورت مشاهده چنین موضوعی باید فایل style.css را یافته و به پوشه قالب منتقل کنید.

 

5- فایل فشرده دارای رمز نباشد

.

پنجمین مورد اینه که بعضی سازنده‌ها روی فایل‌های فشرده خود پسورد می‌گذارند و این امر سبب می‌شود کاربر پس از دانلود بدون اینکه فایل را از حالت فشرده خارج کند، به همان شکل عملیات نصب را انجام می‌دهد. مسلما چنین چیزی ممکن نیست و قالب نصب نخواهد شد.

 

 

6- اشتباه گرفتنه افزونه با قالب

.

بعضی افزونه‌ها به قدری کامل هستند که با یک قالب وردپرس به اشتباه گرفته می‌شوند. لطفا به این مورد دقت کنید و هرگز آن‌ها را در بخش پوسته‌ها بارگذاری نکنید زیرا تنها یک افزونه هستند و در بخش افزونه‌ها قابل اجرا و پیاده‌سازی هستند.

 

جمع‌بندی نهایی

 .

در این مقاله آموزشی اکسیژن طراحی سایت ام‌سینا آموختیم هر گاه با خطای “پیدا نشدن style.css در قالب وردپرس” مواجه شدیم، نباید زود قضاوت کنیم و بگوییم که قالب مورد نظر اشکال دارد یا نال شده است. بلکه باید ببینیم چه دلایلی برای این موضوع وجود دارد و باعث چنین اتفاقی می‌شود. بیشتر خطاهای رایج در وردپرس را به سادگی و آنگونه که حتی تصورش را نمی‌کنید، می‌توان حل کرد. فقط کافیست کمی اطلاعات خود را در مورد آن‌ها افزایش دهیم. موفق و پایدار باشید.

 

منابع:

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.