ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

حذف فیلد آدرس وب سایت از دیدگاه وردپرس

حذف فیلد آدرس وب سایت از دیدگاه وردپرس

حذف فیلد آدرس وب سایت از دیدگاه وردپرس در این مقاله بهتون آموزش میدیم، در وبلاگ‍‌ها و سایت‌هایی که نسبتا از نظر رتبه و آمار بازدید در جایگاه بالایی قرار دارند وجود اسپمرها امری طبیعی محسوب می‌گردد، در این میان نیز افرادی وجود دارند که با استفاده از نام و عنوان‌های تحریک کننده نسبت به تبلیغات کسب و کار خود در سایت‌ها و وبلاگ‌های پربازدید اقدام می‌کنند که در این نوشته از وبلاگ ماندگار وب بنابر درخواست یکی از کاربران آموزش حذف کردن فیلد آدرس وب‌سایت را در فرم نظرات وردپرس برای شما دوستان آماده ساخته‌ایم.

 

ارسال دیدگاه‌های اسپم برای هر وبسایتی یکی از معضلات اصلی است و باید حتما به آن توجه شود در غیراینصورت سایت شما با مشکلات متعددی مواجه می‌شود. افراد خودشان یا با کمک ربات‌ها این عملیات را انجام می‌دهند. پس ما باید کاری کنیم که فیلد آدرس در کامنت‌ها ایجاد نشود. مقاله آموزشی اکسیژن طراحی سایت Msina نشر میکند (:.

 

حذف فیلد آدرس وبسایت از نظرات وردپرس
حذف فیلد آدرس وبسایت از نظرات وردپرس

حذف فیلد آدرس وبسایت از نظرات وردپرس

 

گاهی ممکن است نظراتی در جهت تعریف و تمجید از مطالب و سایت خود دریافت کنید که برایتان خوشایند بوده و آن را بدون توجه به آدرس و اطلاعات داخل آن تایید کنید. این نوع دیدگاه‌ها نه تنها برایتان مفید نیست بلکه بسیار مضر است.

 

 

بصورت پیش‌فرض فرم دیدگاه‌های وردپرس دارای فیلدهایی نظیر نام، ایمیل، آدرس وبسایت و بخش ورود محتوای دیدگاه است. هنگام نمایش دیدگاه‌ها ، وردپرس نام افراد را با لینک سایتشان نشان می‌دهد. باید فیلد آدرس را حذف کنیم که دیگر چنین اتفاقی نیفتد. برای این منظور به هر دو روش افزونه و جایگذاری قطعه کد می‌توان چنین کاری انجام داد.

 

حذف فیلد آدرس بصورت کدنویسی

 

برای حذف کردن فیلد آدرس سایت از نظرات وردپرس لازم است دستور زیر را به فایل فانکشن قالب وردپرس خود اضافه نمایید.(خواهشمندیم پیش از ایجاد هر تغییری در فایل فانکشن از آن نسخه‌ی پشتیبان تهیه نمایید تا در صورت بروز خطا آنرا به حالت اول بازگردانید…

لطفا قبل از انجام هر کاری از سایت بک‌آپ تهیه کنید و در جایی مطمئن ذخیره نمایید تا در صورت بروز هر گونه مشکل آن را بازگردانی کنید. حال قطعه کد زیر را در فایل function.php قرار دهید:

 

add_filter('comment_form_default_fields', 'unset_url_field');
function unset_url_field($fields){
    if(isset($fields['url']))
       unset($fields['url']);
       return $fields;
}

بعد از اضافه کردن دستور فوق به فایل فانکشن به راحتی و بدون نیاز به ویرایش فایلی فیلد آدرس وب‌سایت از فرم نظرات پوسته وردپرس شما حذف خواهد شد. به همین آسونی (:

 

 

حذف فیلد آدرس وب سایت با افزونه Comment Link Remove

 

با کمک افزونه Comment Link Remove می‌توانید حذف فیلد آدرس وبسایت از نظرات وردپرس را امکان‌پذیر کنید.
به پیشخوان وردپرس رفته و افزونه را در مسیر افزونه‌ها نصب و سپس فعال کنید. حال با گزینه QC CLR Settings رو به رو می‌شویم. با مراجعه به آن می‌توانید تنظیمات مربوط به افزونه را مشاهده کنید. ساده‌ترین روش برای انجام عملیات در وردپرس کمک گرفتن از افزونه‌هاست.

 

 

تنظیمات QC CLR Settings

 

حذف فیلد آدرس وبسایت از نظرات وردپرس
حذف فیلد آدرس وبسایت از نظرات وردپرس

 

 

در این قسمت از افزونه می‌توانید گزینه‌های مورد نظر را علامت بزنید. این موارد از قسمت دیدگاه‌ها حذف خواهند شد.

 

Remove WEBSITE Field from Comment Form: با علامت زدن این قسمت می‌توانید فیلد اطلاعات آدرس سایت را از فرم کامنت‌ها حذف کنیم.
Remove hyper-link from comment AUTHOR Bio: با علامت زدن این گزینه می‌توانید لینک روی نام افراد را حذف کنید.
Disable turning URLs into hyper-links in comments: غیرفعال کردن لینک‌های موجود در قسمت نظرات.
Remove HTML Link Tags in comments: حذف لینک موجود در برچسب‌های اچ‌تی‌ام‌ال در نظرات
Disable Comments Globally: غیرفعال کردن نظرات در سطح جهانی
Hide Existing Comments: مخفی کردن نظرات موجود
Open Comment Links in New Tab: باز کردن لینک‌های موجود در بخش نظرات در صفحه جدید

بقیه موارد مربوط به تنظیمات نسخه پرمیوم است و از پرداختن به آن صرف‌نظر می‌کنیم.

 

نتیجه می گیریم که؛

 

یکی از روش‌های مقابله با اسپمرها، حذف فیلد آدرس وب سایت از نظرات وردپرس است. تنها گزینه‌ای که ضربه مستقیمی به شما می‌زند، بک‌لینک دادن به سایت‌های دیگر است. معمولا بیشتر اسپم‌ها برای همین موضوع است. در وردپرس فیلد آدرس را می‌توان به راحتی با کمک افزونه با بصورت دستی حذف کرد. لطفا تیم اکسیژن طراحی سایت Msina را از نظرات خود در این زمینه بهره‌مند سازید و روش‌های دیگر را برای مقابله با اسپمرها بگویید. خوشحال میشیم (:.

 

دانلود افزونه

صفحه افزونه

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.