ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

لایک مطالب وردپرس به سبک خاص با DW Reactions

لایک مطالب وردپرس به سبک خاص با DW Reactions

با سلام ، افزونه ای که امروز برایتان معرفی خواهیم کرد برای لایک مطالب وردپرس به سبک فیسبوکی میباشد ، این افزونه DW Reactions کمک میکند تا به راحتی و بدون هیچ گونه هزینه ای با استفاده از ان قابلیت های دیدنی را به سایت خود اضافه نمایید خب بریم سر اصل مطلب شاید به تازگی بسیاری از شما ها به فسبوک مراجعه کرده باشید.

اگه توجه کرده باشید فیسبوک لایک های زیبای را برای مطالب خود ایجاد نموده است که به شکل های مختلفی بوده است اگر شما هم می خواهید که چنین واکنش هایی را به سایت خود اضافه و داشته باشید.خاطرتان باشد در گذشته برای لایک مطالب فقط دکمه‌ای قرار داشت که با کلیک بر روی آن شمارنده شروع به ثبت تعداد لایک‌ها میکرد اما اخیرا در بروزرسانی انجام گرفته می‌توان لایک مطالب را به گونه‌ای احساسی ثبت کرد!
به عبارت دیگر شما می‌توانید بازخورد خود را نیز برای پست مورد نظر به صورت لایک، دوست داشتنی، خنده، تعجب؛ غمگین و خشمگین ثبت کنید. اکسیژن طراحی سایت Msina

 

dw-reactions-msina

افزونه DW Reactions

این افزونه جذاب با نام DW Reactions در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و تاکنون موفق شده است تا بیش از ۱٫۰۰۰ نصب فعال و کسب امتیاز ۴٫۳۳ را ازآن خود نماید. پس در نصب آن دریغ نکنید اگه جزو طرفداران فیسبوک میباشید.

کار با این پلاگین کاربردی وردپرس DW Reactions بسار راحت بوده است و به سادگی قابل اجرا می باشد ، پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام Reactions افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

به صورتی که با این افزونه رایگان وردپرس با رفتن بر روی لایک بسیاری گزینه های دیگر نمایان می شود.

 

dw-reactions-setting-msina

 

خب بریم ببینیم که کار با این پلاگین وردپرس چگونه بوده است ابتدا شما باید کار خود را با دانلود افزونه DW Reactions شروع نمایید بعد از اتمام دانلود و نصب کردن در پیشخوان وردپرس خود به قسمت تنظیمات رفته که در ان شما متوجه آیتم جدیدی با نام Reactionss خواهید شد که با کلیک بر روی ان به صفحه ی جدید جهت پیکر بندی افزونه منتقل می شوید.

 

حال مشابه تصویر زیر تنظیمات افزونه را مطابق توضیحات ارائه شده تنظیم کنید.

Show reactions button: این بخش از این افزونه برای نمایش و یا به عبارتی فعال شدن افزونه این گزینه را فعال کنید. به همین راحتی!

Show reactions count: این بخش نیز برای شمارنده تعداد لایک‌ها بوده و آن را نمایش می‌دهد. Msina

Users must be registered and logged in to add reaction: از این بخش موقعی استفاده کنید که وبسایت شما کاربر محور بوده و لازم باشد تا کاربران برای ثبت لایک خود در سایت عضو شده و وارد حساب کاربری خود شوند.

Positions: از این گزینه می‌توانید موقعیت نمایش دکمه را مشخص کنید، در این افزونه دو نوع موقعیت قرار دارد که در ابتدا و انتهای نوشته تعبیه شده است، می‌توانید هر دوی آنها را نمایش داده و یا یکی از آنها را به انتخاب خود فعال کنید.

 

Pages: این گزینه نیز در آخر همانطور که از نام آن مشخص است از این بخش می‌توانید صفحات ۴ گانه زیر را برای نمایش دکمه لایک فعال و یا غیرفعال کنید که عبارتند از:

  • صفحه اصلی Main Page
  • صفحه آرشیو مطالب Category
  • نمایش در تمامی نوشته‌ها Posts
  • نمایش در تمامی برگه‌ها Pages

اگر یکی از پست های سایت خود و یا برگه‌های خود را باز کنید مشابه تصویر زیر خواهید دید که با رفتن نشانگر موس روی دکمه لایک کاربر قادر خواهد بود تا بازخورد احساسی خود از نوشته را ثبت کند.

 

dw-reactions-msina-2

لایک مطالب در پوسته سایت وردپرس

یکی از امکاناتی که این افزونه برای شما فراهم می‌کند این است که قادر خواهید بود با شخصی سازی قالب و استفاده از توابع و شورت‌کدهای افزونه دکمه لایک را در هر مکانی از قالب خود نمایش دهید.

به عنوان مثال فرض کنید یک قالب جدا برای برگه مطالب خود ساختیه‌اید و در آن قصد دارید تا دکمه لایک نیز اضافه کنید، برای این منظور مراحل زیر را طی کنید.

    1. وارد هاست خود شده و پس از انتخاب قالب مورد نظر فایل قالب جدا برای برگه مورد نظر را انتخاب کنید.
    2. حال قطعه کد زیر را در فایل مورد نظر پیدا کنید. این کد مکان مورد نظر برای نمایش محتوای برگه در قالب می‌باشد.

 

/?php while (have_posts()) : the_post(); ?/
  1. کد زیر را در مکان مورد نظری از قالب قرار دهید.

 

/?php if (function_exists('dw_reactions')) { dw_reactions(); } ?/

حال شاید بخواهید تا دکمه لایک در برگه و یا نوشته‌ای نمایش داده نشود، برای این منظور کافی‌است تا با استفاده از شورت کد افزونه در برگه و یا نوشته مورد نظر آن را غیرفعال کنید، برای این منظور مشابه زیر عمل کنید.

 

dw-reactions-msina-3

 

اگر قصد دارید تا دکمه لایک در برگه و یا نوشته‌ای خاص نمایش داده شود شورت کد زیر را در نوشته قرار دهید و به جای عبارت ID ، آی‌دی نوشته مورد نظر را قرار دهید. برای این کار لازم است تا در تنظیمات افزونه تیک گزینه‌های Show reactions button و Show reactions count را غیرفعال کنید، چرا که با فعال بودن آن‌ها امکان لایک در تمامی مطالب فعال خواهد شد.

[reactions id="ID"]

 

این افزونه DW Reactions وردپرس طوری عمل می کند که کاربران ثبت نام شده میتوانند ازش استفاده کنند اما شما میتونید دو گزینه بالایی یعنی Show reactions button. وShow reactions count. را تیک دار نمایید تا همه بتوند واکنش و لایک خود را قراردهند در ضمن دوستان اگر میخواهید که همه مطالب این واکنش را نداشته باشند و فقط صفحات و مطالب خاصی چنین ویژگی را داشته باشند ابتدا دو گزینه اول را غیز فعال نموده و کد کوتاه را در مطلب خاصی که میخواهید ان را داشته باشید کد کوتاه [reactions] را قراردهید.

 

عدم نمایش شمارنده

اگر به دنبال این هستید تا شمارنده لایک و دکمه لایک در نوشته و یا برگه خاصی نمایش داده نشود ابتدا به تنظیمات افزونه رفته و آن را غیرفعال کنید سپس می‌توانید از کد زیر استفاده کنید.

برای نمایش دکمه بدون نمایش شمارنده شورت کد زیر را در نوشته قرار دهید:

[reactions count=false button=true]

برای نمایش شمارنده بدون نمایش دکمه لایک کد زیر را در نوشته قرار دهید:

[reactions count=true button=false]

همان طور که کاربران عزیز اکسیژن طراحی سایت Msina در تصویر زیر به صورت گیف gif مشاهده میکنید میتوانید در سایتتان این افزونه بسیار جالب با محیط پویا در سایتتان داشته باشید.

 

reactions-msina

 

منبع مطالب: wpbeginner

 

دانلود افزونه

صفحه افزونه

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.