logo

 

اکسیژن طراحی سایت Msina

اِم‌سینا برای گسترش وردپرس بین ایرانیان، از سال 1392 فعالیت خود را به‌طور تفـکر تـحول گـرا و زیبـایی مـحور آغاز نموده است و همواره با فراهم کردن دپارتمان تخصصی وردپرس، برنامه‌های آموزشی و محصولات ویژه برای توسعه‌دهندگان وب در سطح دنیا تلاش میکند. با اِم‌سینا طراحی سایت و وردپرس را تخصصی یاد بگیرید.

امکان جستجوی گوگل در وردپرس با WP Google Search

امکان جستجوی گوگل در وردپرس با WP Google Search

یکی از ابزارهای بسیار کاربردی و حرفه‌ای که در هسته وردپرس به صورت پیش ‌فرض وجود دارد، موتور جستجوی داخلی وردپرس است. این موتور جستجوی داخلی، به کاربران کمک می‌کند تا بتوانند در میان مطالب و صفحات وردپرس، به یافتن کلمات کلیدی مورد نظر خود بپردازند. به نقل اکسیژن گروه طراحی Msina سیستم مدیریت محتوای وردپرس به صورت پیش فرض در هسته خود، امکانات زیادی را تعبیه کرده است و می‌توان وجود ابزار متعدد در وردپرس را دلیل محبوبیت آن دانست.

افزودن جستجوی گوگل در وردپرس یکی از راه‌هایی است که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان جستجو در سایت را از طریق موتور جستجوی گوگل فراهم کنید تا هر گاه کاربران در سایت به جستجوی نوشته و مقاله‌ای اقدام کردند نتایج جستجو از طریق گوگل برای آنها لود و بارگزاری گردد.

یکی از مزیت‌های این روش این است که نتایج جستجو شده برای هر کلمه از گوگل بوده و عینا مشابه این خواهد بود که کاربران نتایج مختص به سایت شما را در گوگل جستجو کرده باشند، بنابراین می‌توان گفت که با استفاده از آن می‌توانید جستجو در سایت خود را بهینه نمایید.

گاهی این ابزار باعث فشار آوردن به سرور میزبان سایت‌های وردپرسی می‌شود، که ‌راه‌حل‌های مختلفی برای رفع آن وجود دارد. یکی از روش‌های موجود از میان چندین راه‌حل آن، استفاده از جستجوی گوگل در وردپرس است، تا کاربران بتوانند در سایت شما جستجو کرده؛ اما نتایج جستجو را در گوگل مشاهده کنند. در این مقاله قصد معرفی یک افزونه وردپرسی را داریم، که با استفاده از آن قادر به ایجاد جستجوی گوگل در سایت وردپرسی خود خواهید بود.

 

افزونه WP Google Search

 

افزونه WP Google Search یک افزونه کاربردی برای وردپرس است، که با استفاده از آن قادر به ایجاد سیستم جستجوی گوگل در وردپرس خواهید بود. این افزونه کاربردی در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و توانسته از میان +۱۰,۰۰۰ نصب فعال، امتیاز ۴/۵ از ۵ را به خود اختصاص دهد، که نشان رضایت کاربران از این افزونه کاربردی است.

 

آموزش نصب و راه اندازی WP Google Search

پس از نصب و فعال سازی این افزونه مطابق تصویر زیر منویی با عنوان wp google search در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما افزوده خواهد شد، روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

برای استفاده از این افزونه، ابتدا از انتهای همین مقاله اکسیژن گروه طراحی Msina، افزونه را دانلود کنید و آن را در سایت وردپرسی خود نصب و فعال ‌سازی نمایید. پس از نصب افزونه، بخشی به نام WP Google Search در پیشخوان وردپرس نمایان می‌شود، که از طریق بخش تنظیمات در دسترس است. در ادامه به بررسی تنظیمات این افزونه کاربردی خواهیم پرداخت، تا بتوانید از جستجوی گوگل در وردپرس استفاده کنید.

 

قسمت General Settings

 

در این قسمت تنظیمات اصلی افزونه در دسترس است، که برای استفاده از این قابلیت باید آنها را تنظیم کنید. زیاد سخت نیست!

 

 

قسمت Google Search Engine ID: در این قسمت از تنظیمات برای استفاده از این افزونه باید در یکی از سرویس‌های گوگل، تنظیمات آن را اعمال کنید.
قسمت Display search box before search results: در اینجا می‌توانید محل نمایش نتایج جستجو را مشخص کنید. در صورت انتخاب این گزینه، نتایج جستجو بعد از باکس جستجو، نمایش داده می‌شوند.
قسمت Link Target Blank: در این بخش با انتخاب این گزینه لینک‌های نتایج جستجو، در صفحه جدید مرورگر (New tab) نمایش داده می‌شوند.
قسمت Use default corrections CSS v1در این قسمت از تنظیمات می‌توانید استایل نوع اول افزونه را انتخاب کنید.

قسمت Use default corrections CSS v2: در این قسمت می‌توانید استایل نوع دوم افزونه را انتخاب کنید.
قسمت Use default corrections CSS v3: در این قسمت می‌توانید استایل نوع سوم افزونه را انتخاب کنید.

با استفاده هر یک از استایل‌های بالا، می‌توانید جستجوی گوگل در سایت خود را با ظاهر خاص و ویژه ای نمایش دهید.

Search Page Target URLدر این قسمت تنظیمات افزونه نیز می‌توانید آدرس نتایج جستجو را شخصی ‌سازی کنید.

 

 

طریقه دریافت ID جستجوی گوگل برای افزونه WP Google Search

 

برای استفاده از پلاگین باید یک ID مربوط به این سرویس گوگل را در آن قرار دهید. برای دریافت این آیدی، ابتدا وارد سایت Google Custom Search Engine شوید، سپس در این وب سایت باید روی گزینه Create a Custom Search Engine کلیک کنید. به همین راحتی! به همین خوشمزگی!

 

 

در قسمت بعد، تنظیمات دیگری مشاهده میکنید که باید اطلاعاتی از سایت خود را در آن وارد کنید. اطلاعاتی شامل آدرس URL وب سایت و….

 

 

بخش Sites to search: در این قسمت باید آدرس سایت خود وارد کنید… توجه داشته باشید اگر سایت شما از https استفاده می‌کند، باید آدرس را با آن وارد کنید.
بخش Language: در این قسمت باید زبان سایت خود را وارد کنید، تا نتایج جستجو با آن نمایش داده شود.
بخش Name of the search engine: در این قسمت باید نامی را برای سرویس‌ ایجاد‌ شده‌ خود انتخاب کنید. به طور مثال، می‌توانید نام وب سایت خود را در این بخش وارد کنید. در نهایت کافی است روی Create کلیک کنید، تا سرویس مربوط به سایت شما ایجاد شود.

 

 

در این قسمت نیز باید روی Control panel کلیک کنید تا آیدی آن را بردارید و در وب سایت خود استفاده کنید. در بخش Google Search Engine ID موجود در تنظیمات افزونه این آیدی را وارد کنید.

 

 

در قسمت های دیگر این سرویس گوگل می‌توانید تنظیمات دیگری را شخصی‌سازی کنید تا بتوانید متناسب با نیاز خود آن را در سایت وردپرسی خود نمایش دهید. همین!

 

قسمت look and feel

 

در این قسمت نیز می‌توانید ظاهر باکس جستجوی خود، و نحوه نمایش آن را شخصی‌‌سازی کنید. به طور مثال، می‌توانید آن را به صورت تمام ‌عرض نمایش دهید، یا آن را به صورت پنجره پاپ‌آپ در معرض دید کاربران وب سایت قرار دهید.

 

 

قسمت Customize: با استفاده از این قسمت می‌توانید رنگ‌بندی‌ها، فونت‌ها و بک‌گراند جعبه جستجو را شخصی‌ سازی کنید. همچنین در این بخش تنظیمات دیگری نظیر قابلیت شخصی‌ سازی دکمه‌های نمایشی، لینک گوگل و… در اختیار شما قرار دارد.

قسمت Theme: در این قسمت از تنظیمات می‌توانید قالب نمایش نتایج جستجوی خود را انتخاب کنید، تا کاربران نتایج جستجو را در این پوسته خود مشاهده کنند.

 

 

کار به اتمام رسیده است و حال زمان آن رسیده تا فرم جستجوی خود را در سایت جهت نمایش قرار دهید. در آخر نیز کافی است روی Save کلیک کنید تا تنظیمات هر یک از بخش‌ها، ذخیره و با شخصی‌ سازی‌های صورت گرفته در سایت وردپرسی شما، نمایش داده شوند.برای نمایش جستجوی گوگل در وردپرس نیز کافی است از طریق بخش نمایش > ابزارک‌ها، این ابزار را در سایت وردپرسی خود فعال کنید و آن را در سایت خود نمایش دهید. به همین راحتی(:

در نهایت فرم جستجوی شما پس از وارد کردن کلمه مورد نظر به صورت تصویر بالا خواهد بود و صرفا نتایج مربوط به سایت شما در آن نمایش داده خواهد شد.

 

نتیجه‌گیری میکنیم که؛

 

استفاده از جستجوی گوگل در وردپرس به جای استفاده از جستجوی داخلی وردپرس، می‌تواند در زمینه صرفه‌جویی در منابع سرور کمک زیادی به شما کند و با استفاده از سرچ گوگل می‌توانید از فشار آوردن به سرورهای خود جلوگیری کنید، همچنین تاثییر بسزایی در بهبود سئو دارد!
و اما می‌توانید اطلاعات بیشتری را در قالب نتایج جستجو در اختیار کاربران خود قرار دهید، که در این مقاله اکسیژن گروه طراحی Msina به بررسی یک افزونه حرفه‌ای و کاربردی برای وردپرس پرداختیم که با استفاده از آن قادر به ایجاد جستجوی گوگل در سایت وردپرسی خود خواهید بود.

 

دانلود افزونه

 

صفحه افزونه
1 نظر
  • Posted at 1:37 ب.ظ, اردیبهشت 31, 1397

    باتشکر از آموزش خوبتان، موفق باشید عالی بود

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.