ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

انتخاب بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس

انتخاب بهترین ساختار پیوند یکتا در وردپرس

با سلام خدمت کاربران همیشگی Msina امروز با شما هستیم با سری دیگری از آموزش های وردپرس! یکی از مهم‌ترین نکات سئو و بهینه سازی وردپرس تعین آدرس‌دهی permalink مناسب برای نوشته‌های سایت می‌باشد در وردپرس با مراجعه به بخش تنظیمات و سپس پیوندهای یکتا می‌توان نحوه ایجاد لینک‌های سایت را تعین کرد.

در ابتدای نصب وردپرس، پیوند یکتا در حالت پیش‌فرض قرار دارد در این وضعیت برای نمایش پست از شناسه یا id آن استفاده می‌شود اکثر افزونه‌های افزایش سرعت وردپرس که معمولا پلاگین‌های کش می‌باشند با این آدرس دهی مشکل دارند و نمی‌توانند در این حالت کارشان را انجام دهند، هم‌چنین از نظر سئو نیز این پیوند یکتا اصلا مناسب نمی‌باشد و باید از آدرس دهی مناسب دیگری که شامل عنوان مطلب باشد استفاده کرد.

 

پیوند یکتا از نظر موتورهای جستجو

قبل از این که وارد قسمت ویرایش پیوندهای یکتا در وردپرس شویم ، ضروری است که با بهترین ساختار برای موتورهای جستجو آشنا شویم . به بهترین ساختار پیوندهای یکتا برای موتورهای جستجو SEO Friendly URLs می گویند .

SEO Friendly URLs چیست؟! SEO Friendly URLs به آدرس هایی اشاره دارد که شامل کلمه های کلیدی است که محتوای صفحه را توضیح می دهد . این آدرس ها هم برای انسان ها و هم برای موتورهای جستجو قابل فهم است . با داشتن پیوندهای یکتا استاندارد و مناسب برای موتورهای جستجو ، مطلب شما شانس بیشتری برای تصاحب رتبه های اول در موتورهای جستجو را دارا خواهد بود .

 

نمونه یک پیوند یکتا مناسب :

http://site.com/peyvand-yekta

نمونه یک پیوند یکتا نامناسب برای موتورهای جستجو :

http://site.com/?p=۹۶۵۲۴

انتخاب بهترین پیوند یکتا وردپرس

انتخاب بهترین پیوند یکتا وردپرس چیست؟! همان طور که در بالا اشاره کردیم ، در وردپرس با تنظیم پیوندهای یکتا می‌توان لینک‌های سایت را در حالت‌های پیش‌فرض، روز و نام، ماه و نام، عددی، نام نوشته و ساختار دلخواه ایجاد کرد اما بهترین پیوند یکتای وردپرس از نظر سئو و بهینه سازی سایت کدام‌یک از گزینه‌های موجود است؟

در پاسخ به این پرسش می‌توان گفت لینکی که دارای مشخصه‌ای از مطلب باشد و بتواند تعداد کاراکتر بیشتری را نمایش دهد گزینه مناسبی خواهد بود در ادامه به بررسی ساختار پیوند یکتا می‌پردازیم. Msina

 

پیوند یکتا

پیوند یکتای پیش‌فرض: این نوع پیوند با استفاده از id شناسه مطلب لینک آن‌را ایجاد می‌کند یعنی لینک سایت‌تان به صورت yoursite.ir/?p=58 خواهد شد در این مثال لینک به مطلب دارای شناسه ۵۸ اشاره می‌کند، استفاده از این ساختار پیوند یکتا توصیه نمی‌شود.
پیوند روز و نام: در این حالت به جای شناسه از تاریخ انتشار مطلب که از سال و ماه و روز تشکیل شده به همراه عنوان پست استفاده می‌شود. این پیوند یکتا به دلیل طولانی بودن تاریخ و کم شدن تعداد کاراکتر برای قرار گرفتن عنوان مطلب مناسب نمی‌باشد.
پیوند ماه و نام: این ساختار نیز مشابه ساختار بالا می‌باشد با این تفاوت که تاریخ از سال و ماه تشکیل می‌شود و روز از آن پاک می‌شود.
پیوند یکتا عددی: این نوع آدرس دهی مطالب وردپرس با استفاده از شناسه در ابتدای لینک و سپس نام یا عنوان نوشته ایجاد می‌شود. در گذشته و نسخه‌های قدیمی وردپرس به دلیل وجود برخی مشکلات در خواندن اطلاعات از پایگاه داده توصیه می‌شد که آدرس دهی مطالب با عدد شروع شود.Msina

در این حالت می‌توان گفت این نوع پیوند یکی از بهترین گزینه‌های موجود می‌باشد اما با گذشت زمان و انتشار نسخه‌های جدید وردپرس این مشکل رفع شده و می‌توان به طور مستقیم از نام نوشته به عنوان پیوند یکتا استفاده کرد.
نام نوشته: از نظر ما بهترین پیوند یکتا وردپرس نام نوشته می‌باشد زیرا می‌توان به‌راحتی و با استفاده از حداکثر کاراکتر اختصاص داده شده به لینک مطالب پیوند مورد نظر را ایجاد کرد.
ساختار دلخواه:جهت ایجاد آدرس دهی مناسب برای سایت‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد شاید در وب‌سایتی نیاز به پیوند یکتایی خاص باشد!

 

انتخاب پیوند یکتا

چند نکته ضروری درمورد انتخاب پیوند یکتا:

نکته 1: برخی از وبمستران عبارت html را جهت ایجاد بهترین پیوند یکتا وردپرس به انتهای پیوند اضافه می کنند تا به موتورهای جستجو بفهمانند که این برگه از سایت یک مطلب است در حالیکه نیازی به این کار نیست شاید در گذشته قرار دادن html در پیوند یکتا وردپرس مناسب می بود اما اکنون بود و نبود آن فرقی نمی کند.

نکته 2: سعی کنید اگر در پیوند یکتای شما از نام نوشته انتخاب شده است، هنگام ساخته شدن پیوند یکتای نوشته به صورت دستی آن را به زبان لاتین تغییر دهید، این مورد از نظر سئو تا حدودی مهم بوده به علاوه اینکه وقتی پیوند یکتای شما انگلیسی باشد هنگام اشتراک گذاری لینک با مشکل اینکه آدرس ناخوانا می باشد مواجه نخواهید شد.

نکته 3: برای دکمه های اشتراک گذاری مطالب سعی کنید از پیوند یکتا پیشفرض وردپرس استفاده کنید.

نکته آخر: اگر سایت شما مدت زیادی است که فعالیت می کند و بر اساس این مقاله تصمیم گرفته اید تا پیوند یکتای خود را تغییر دهید باید بدانید که با تغییر آن با صفحات ۴۰۴ از سوی موتورهای جستجو رو به رو خواهید شد. اما برای این مورد راهکاری وجود دارد که توسط آن علاوه بر اینکه پیوندهای شما به درستی با ساختار جدید نیز عملکرد درستی خواهند داشت، آدرس های شما نیز با ساختار ۳۰۱ ریدایرکت شده و از لحاظ سئو نیز ضربه ای به سایت شما وارد نمی گردد. این راهکار چیزی نیست جز استفاده از افزونه سئو وردپرس یا همان Yoast Seo که با نصب آن پیوندهای شما به ساختار جدید ریدایرکت ۳۰۱ خواهند شد.افزونه Yoast Seo نیز در سایت Msina قرار داده ایم که با مراجعه به آموزش های این افزونه Yoast Seo میتوانید بهره مند بشید.هرسوالی داشتید در قسمت پرسش و پاسخ سایت Msina بپرسید. با احترام

نوشته های مرتبط