logo

 

اکسیژن طراحی سایت Msina

اِم‌سینا برای گسترش وردپرس بین ایرانیان، از سال 1392 فعالیت خود را به‌طور تفـکر تـحول گـرا و زیبـایی مـحور آغاز نموده است و همواره با فراهم کردن دپارتمان تخصصی وردپرس، برنامه‌های آموزشی و محصولات ویژه برای توسعه‌دهندگان وب در سطح دنیا تلاش میکند. با اِم‌سینا طراحی سایت و وردپرس را تخصصی یاد بگیرید.

تغییر نام کاربری Admin در وردپرس

با سلام سال نو را به کاربران عزیز اکسیژن پروه طراحی Msina تبریک میگوییم ان شالله سالی پر از موفقیت داشته باشید . در این سری آموزش وردپرس به یکی از راه حل های امنیت وردپرس می پردازیم ، که با تغییر نام کاربری Admin در وردپرس میتوان یکی از شیوه های امنیت وردپرس را به ارمغان آورد.

در بیشتر مقالات آموزشی پیوسته با ایمن سازی وردپرس در وبلاگ هاستینگ  همانند “تغییر نام کاربری ادمین در وردپرس” به اهمیت محافظت از صفحه‌ی ورود وردپرس اشاره شده است که این برگه از جهات گوناگون می‌تواند آسیب‌پذیر باشد.

برای مثال در اکثر پوسته‌های وردپرس در بخش معرفی نویسنده از تابع زیر استفاده می‌شود که بازدیدکننده می‌تواند تمام نوشته‌های ارسال شده به‌دست آن کاربر را در برگه‌ی مخصوص به آن نویسنده تماشا کند.

<?php the_author_posts_link();?>

بزرگ‌ترین مشکلی که می‌توان آن‌را به وضوح در تابع بالا دید ساختار پیوند یکتای آن است که شوربختانه شناسه و یا ID اصلی نویسنده که برای لاگین کردن در وردپرس از آن استفاده می‌شود.

برای تمام بازدیدکنندگان قابل رویت است که این ضعف می‌تواند باعث آسیب‌پذیرتر شدن صفحه ورود وردپرس شود چرا که نفوذگران با دانستن شناسه (username) می‌توانند با استفاده از روش‌های گوناگون اقدام به دستیابی رمز عبور زنند.

افزونه Display Name Author Permalink

توصیه Msina برای حل مشکل امنیتی در این تابع استفاده از افزونه Display Name Author Permalink می‌باشد که با نصب و فعال‌سازی این افزونه، بصورت خودکار شناسه یا ID هر نویسنده در آدرس مخصوص به آن به نام نمایشی نویسنده تغییر پیدا خواهد کرد

که دیگر به هیچ عنوان نام کاربری نویسندگان در آدرس‌ها قابل تماشا نخواهد بود و چنانچه کاربری در آدرس از شناسه ی نویسنده استفاده کند به برگه ی ۴۰۴ قالب وردپرس شما هدایت خواهد شد. به همین راحتی!

لازم به ذکر می باشد، دوستان عزیز توجه داشته باشند که عملکرد این افزونه بصورت اجرا کردن کدها می‌باشد که تنها نیاز به فعال کردن آن هست و نصب افزونه هیچ ارتباط مستقیمی با افزایش حجم پایگاه داده دروردپرس و یا تاخیر در بارگذاری سایت وردپرسی شما ندارد! هرگونه سوالی داشتید در قسمت پرسش و پاسخ سایت Msina مطرح کنید. با احترام

بدون نظر

Sorry, the comment form is closed at this time.