ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

رفع خطای Memory Exhausted در وردپرس و افزایش حافظه php

رفع خطای Memory Exhausted در وردپرس و افزایش حافظه php

خطای های زیادی در وردپرس برمی خوریم که خیلی وقت ها دردسر های بزرگی برامون میشه، احتمالاً با خطای Memory Exhausted در وردپرس مواجه شدید و دوست دارید هر چه زودتر این خطا را برطرف کنید این خطا نیز جزو خطاهای رایج وردپرس است با اکسیژن طراحی سایت Msina در ادامه همراه باشید تا درباره علت ایجاد خطا و راه رفع خطای Memory Exhausted در وردپرس صحبت کنیم.

 

 

خطای Memory Exhausted در وردپرس

 

ارور Memory Exhausted در وردپرس چگونه به وجود می آید؟
وردپرس با زبان برنامه نویسی پی اچ پی php نوشته شده و هر وب سایتی نیازمند فضایی به نام هاست برای نصب و راه اندازی است. وب سرورها دقیقا مانند کامپیوتر هستند و برای اجرای هر برنامه‌ای نیازمند حافظه‌ای هستند.

 

 

مدیران سرور حافظه خاصی را برای پی اچ پی php در نظر می‌گیرند. هنگامی که کد وردپرس شما نیازمند حافظه بیشتری باشد با خطای زیر مواجه خواهید شد:

 

 

در وردپرس به صورت پیش فرض، امکان افزایش حافظه به ۶۴MB را دارد که این فشا نیز به نظر کافی نمی‌رسد اما روش‌هایی برای افزایش این فضا و برطرف کردن خطای Memory Exhausted در وردپرس وجود دارد که با هم بررسی می‌کنیم. خیلی راحت هستش (:

 

 

نحوه افزایش حافظه php و رفع محدودیت آن در وردپرس

 

در مرحله اول نیازمند ویرایش فایل wp-config.php هستیم. این فایل در قسمت روت هاست root موجود است که می‌توانید به صورت مستقیم یا با کمک اف‌تی‌پی ftp به آن متصل شوید. سپس قطعه کد زیر را دقیقا قبل از “That’s all, stop editing! Happy blogging” قرار دهید.

 

define( 'WP_MEMORY_LIMIT', '256M' );

 

نتیجه می گیریم که؛

به اینصورت می‌توانید به راحتی خطای Memory Exhausted در وردپرس با کمک افزایش حافظه برای پی اچ پی رفع کنید و دیگر به آن برخورد نکنید.با این کارتون و با استفاده از این کد به وردپرس دستور می‌دهد تا حافظه php را به ۲۵۶MB افزایش دهد.

سپس تغییرات انجام شده را ذخیره کنید. اگر این مشکل با این دستورالعمل حل نشد، یعنی سرویس دهنده هاست شما اجازه افزایش حافظه را نداده و باید برای گرفتن این دسترسی با هاستینگ Hosting خود مکاتبه کنید.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.