logo

 

اکسیژن طراحی سایت Msina

اِم‌سینا برای گسترش وردپرس بین ایرانیان، از سال 1392 فعالیت خود را به‌طور تفـکر تـحول گـرا و زیبـایی مـحور آغاز نموده است و همواره با فراهم کردن دپارتمان تخصصی وردپرس، برنامه‌های آموزشی و محصولات ویژه برای توسعه‌دهندگان وب در سطح دنیا تلاش میکند. با اِم‌سینا طراحی سایت و وردپرس را تخصصی یاد بگیرید.

نمایش تست سرعت سایت و راهکارهای افزایش آن

نمایش تست سرعت سایت و راهکارهای افزایش آن

سرعت نوعی کیفیت محسوب می شود که تمامی سایت ها یا سرویس ها باید برای رسیدن به آن پروسه ای را طی کنند، البته وردپرس از این قاعده مستثنی نیست. در واقع باید گفت برای اینکه در یک سایت وردپرسی بازدیدکننده ی زیادی جذب کنیم و بازدیدکنندگان سابق خود را از دست ندهیم به اولین فاکتوری که باید توجه کنیم همین سرعت است!

هنگامی که حرف از تجربه کاربری در وب سایت می‌شود، سرعت باز شدن صفحات وب‌سایت شما یک امر کلیدی در بُرد یا باخت در این آزمون است. پس ضروری است که برای شما از روش‌های تست سرعت سایت صحبت کنیم. بازدید کننده‌های شما معمولا عادت به صبر کردن برای باز شدن یک صفحه وب ندارند. مقالات آموزشی Msina

اگر چه برای صاحبان کسب و کار آنلاین همیشه موارد زیادی به عنوان مشاوره در بخش فروش، ارایه طرح‌های تخفیف، بازاریابی اینترنتی، طراحی و گرافیک و دیگر جزئیاتی که حتما شما از آن اطلاع دارید، ارایه می‌شود. اما تصور کنید اگر سایت در مدت زمان مناسب بارگزاری نشود همه این موارد تقریبا بی‌فایده هستند.

در حقیقت ۲ ثانیه زمان قابل قبول برای باز شدن یک صفحه وب است. نصف بیشتر کابران وب انتظار لود صفحات سایت را در زمان ۲ ثانیه یا کمتر از آن را دارند و بیشتر آن‌ها اگر سایت شما تا ۳ ثانیه باز نشود، از سایت خارج می‌شوند.

به همین صورت سرعت لود سایت ( بارگزاری سایت ) شما روی کارتان موثر است به خصوص اگر صاحب یک فروشگاه اینترنتی باشید این مسئله مهم‌تر است. مسئله کاهش بازدید کاربران به علت دیر باز شدن سایت حتی برای ما که آمازون نیستیم، تاثیرگذار است. پس اهمیت آزمون سرعت سایت اینجا بیشتر مشخص می‌شود.

ابزارهای رایگان تست سرعت سایت

تعداد بی شماری از وب سایت ها وجود دارند که به صورت رایگان تست سرعت سایت را انجام می‌دهند. خوبی این سایت‌ها این است که علاوه بر تست سرعت مشکلاتی که در سایت شما وجود دارند و با رفع آن‌ها می‌توانید سرعت سایت خود را افزایش دهید. از آنجایی که استفاده از هر کدام از این سیستم‌ها چند ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد، ارزش آن را دارد که از هر سه مواردی که برای شما درج می‌کنیم، استفاده کنید.

ابزار تست سرعت سایت pingdom

شاید نام آشناترین این ابزار pingdom باشد. این سایت به شما یک رتبه کارایی می‌دهد. که این رتبه مشخص می‌کند سایت شما در مقایسه با سایر سایت‌ها چه عمل‌کردی دارد. علاوه بر آن این سایت به شما امکان تعویض محل تست را هم می‌دهند و بنابراین شما می‌توانید بررسی کنید که از سراسر جهان سایت شما به چه شکلی نمایش داده می‌شود. گزارش نقاط بحرانی و مشکلات سایت شما را هایلایت می‌کند.

 

ابزار تست سرعت سایت Google PageSpeed Insights

ابزار Google PageSpeed Insights که اتفاقا خیلی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توانید از این ابزار برای اشکال زدایی سایت خودتان استفاده کنید. این سایت هم چنین در مورد بهینه سازی سایت شما در ورژن موبایل کمک کننده است. هر لیست ارزش دهی از ۱۰۰ به سایت شما نمره می‌دهد و شامل مواردی است که می‌توانید برای بهینه‌سازی از آن استفاده کنید.

GTmetrix

یکی دیگر از ابزارهای واقعا کارا برای تست سرعت سایت gtmetrix است. این سایت تلفیقی از گوگل پیج اسپید و YSlow مربوط به یاهو را به شما ارائه می‌دهد. و با این اطلاعات شما می‌توانید دید متفاوتی نسبت به موارد سایت خودتان داشته باشید. جی تی متریکس گزارش‌های شفافی ازهر دو سیستم ارائه می‌کند.

آزمایش نتایج تست سرعت وب سایت شما

هر کدام از ابزاری که برای شما ذکر کردیم، روش تست منحصر به خود را دارند. و در بین این سه تا شما امتیازهای متفاوتی، زمان‌های لود کامل مختلف و پیشنهادات مختلفی برای بهینه سازی خواهید داشت. به یاد داشته باشید زمان جادویی در اینجا ۲ ثانیه است. هر زمانی بیشتر از این مقدار می‌تواند باعث از دست رفتن تعدادی از بازدید کنندگان سایت شما شود. مقالات آموزشی Msina

برخی از پیشنهادات که برای افزایش سرعت وردپرس شما ارائه می‌شوند، مربوط به بهینه سازی مواردی مثل عکس، مینیمال کردن کدها و استفاده از کش است. این موارد اغلب در اعتبار سنجی سرعت سایت و تست سرعت سایت مورد اهمیت هستند و رتبه بندی می‌شوند بنابراین آشنایی با آن ها که در ادامه مطلب برای شما توضیح می‌دهیم، توصیه می‌شود.

راهکارهای سریع برای افزایش سرعت وردپرس

خوشبختانه در وردپرس تعدادی از این روش‌های سریع را می‌توانیم به کمک افزونه‌های وردپرس مدیریت کنیم. برای بسیاری از کاربران استفاده از افزونه راحت‌تر از انجام تغییرات به صورت دستی است. گروه اکسیژن طراحی Msina البته اضافه کردن افزونه‌های بیشتر همیشه به سریع‌تر شدن سایت شما منجر نمی‌شود. بنابراین انجام تست سرعت بعد از فعال کردن هر افزونه‌ای به این موضوع کمک می‌کند که تشخیص بدهید آیا اثر مخربی برای شما داشته است؟ یا این که مفید بوده است.

نصب یک پلاگین کش در وردپرس (Cache)

افزونه‌های کش کار خیلی بیشتری از نگه‌داری ورژن استاتیک سایت شما و نمایش این ورژن به کاربران سایت شما (جهت افزایش سرعت) ارائه می‌دهند. افزونه‌های کش خوب معمولا HTML، CSS، Java script و این مواردی که ابزار تست سرعت سایت پیشنهاد بهینه سازی می‌دهند را بهبود می‌دهد. این افزونه‌ها هم‌چنین می‌توانند فایل‌های CSS چندگانه را تبدیل به یک فایل واحد کنند.

استفاده از CDN در وردپرس

استفاده از CDN (Content Delivery System) در واقع باعث می‌شود بازدیدکنندگان سایت شما، از نزدیک‌ترین سرور محل زندگی خود سایت شما را ببینند. با نمایش سایت شما از چندین سرور در مکان‌های مختلف دنیا مهم نیست که بازدیدکننده‌ها از کجای دنیا سایت شما را باز می‌کنند. همیشه بهترین سرعت لود سایت را خواهند داشت. استفاده از این راه حل برای افزایش سرعت سایت شما به ویژه زمانی که ابزارهای تست سرعت سایت بهبود سرور را پیشنهاد می‌دهند عالی است. می‌توانید از کلودفلر به صورت رایگان در این زمینه استفاده کنید. مقالات آموزشی Msina

بهینه کردن تصاویر سایت وردپرسی

یکی از پیشنهادات معمول که سایت‌های تست سرعت سایت به شما ارائه می‌کنند، بهینه‌سازی تصاویر است. به طور معمول این به آن معنی است که شما در سایت خود از تصاویری استفاده می‌کنید که سایز آن‌ها به‌جای این که ثابت و متناسب با صفحه باشد، تغییر می‌کند. این مسئله ممکن است به خاطر دلایل مختلفی پیش بیاید.

 

از بازگذاری لیزی (Lazy) استفاده کنید

بارگزاری لیزی یک روش برای افزایش سرعت سایت است. در این روش فقط المان‌هایی که بالای سایت هستند ابتدا لود می‌شوند به همین دلیل سرعت افزایش پیدا می‌کند. همین طور که یک صفحه را تا پایین اسکرول کنید، بقیه موارد هم در صورت نیاز بارگزاری می‌شوند. این مورد به کاهش پهنای باند استفاده شده کمک می‌کند و در نهایت همه این‌ها منجر به یک سایت سریع‌تر می‌شود. بعضی از تم‌ها به صورت خودکار این کار را برای شما انجام می‌دهند اما در صورتی که تم شما این امکان را ندارد می‌توانید از افزونه افزایش سرعت وردپرس استفاده کنید.

استفاده از این افزونه‌ها یک راه حل ایده‌آل برای سنجش تست پیشنهادهایی مانند “اولویت بندی نمایش محتوا” است. همچنین می‌تواند به سرعت بارگزاری در موبایل کمک کند که به طور معمول خیلی کندتر بارگزاری می‌شوند.

افزونه های سنگین و غیر ضروری را حذف کنید

اگر برای مدتی از وردپرس استفاده کرده باشید، می‌بینید که عملا بعد از مدتی یک سری از افزونه‌ها دیگر کارایی نخواهند داشت. به طور حتم این افزونه‌ها به صورت مقطعی برای حل مشکلی کارایی داشته‌اند. یا شاید دیگر شما نیاز به آن افزونه نداشته باشید. البته هر دلیلی که وجود داشته باشند واقعا ارزش دارد که شما دقایقی را صرف بازبینی و حذف افزونه‌های بدون مصرف کنید.

افزونه‌ها مثل هر چیز دیگری که روی سایت شما هست، از منابع هاست وردپرس استفاده می‌کنند. به همین دلیل هر چقدر موارد بیشتری روی سایت شما باشد از منابع بیشتری نیز استفاده می‌شود.

برای تست این که چه افزونه‌ای از شما چقدر منابع مصرف می‌کند می‌ توانید از  افزونه پرفورمنس استفاده کنید. این یک افزونه است که به شما کمک می‌کند تشخیص بدهید کدام افزونه‌ها در حال کندکردن سایت شما هستند. پس می‌توانید افزونه‌هایی که سرعت سایت شما را کم می‌کنند حذف کنید یا موارد بهتری را جای‌گزین آن کنید.

 

پیشنهاد گروه اکسیژن طراحی Msina

۱-انتخاب هاست مناسب

۲-استفاده از CDN

۳-ذخیره سازی (caching)

۴-کوچک کردن فایل های سی اس اس و جاوا اسکریپت

۵-فشرده سازی تصاویر

۶-فشرده سازی سایت

۷-بهینه سازی پایگاه داده

۸-استفاده درست از افزونه ها

۹-غیر فعال کردن Trackbacks و pingbacks

۱۰-انتخاب قالب خوب و مناسب

۱۱-بهینه سازی ساختار صفحه ی اصلی

۱۲-فعال کردن Keep-Alive

 

[vc_separator]

هرگونه سوالي يا مشکلي مرتبط با اين مطلب داريد ، بپرسيد!

[vc_separator]

تلگرامي هستيد؟! پس زود باشيد! مطالب سايت را در کانال تلگرام Msina دنبال کنيد!

بدون نظر

ارسال نظر

نظر
نام
ایمیل
وب سایت

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.