ارومیه، پاساژ فیلیپس
044-32234187
09120162336
ارومیه، پاساژ فیلیپس
جستجو

اضافه کردن قابلیت پیوست فایل به دیدگاه با Comment Attachment

اضافه کردن قابلیت پیوست فایل به دیدگاه با Comment Attachment

این بار با شما هستیم با آموزش اضافه کردن قابلیت پیوست فایل به دیدگاه وردپرس با افزونه Comment Attachment. بسیاری از مدیران وبسایت ها میخواهند امکان Upload فایل در بخش نظرات را فراهم کنند.

شاید برای شما هم پیش اومده باشه که بخواهید به کاربرانتون این اجازه رو بدید که در بخش نظرات سایتتون فایل هاشون رو پیوست کنند.

اما این قابلیت به صورت پیش فرض در هسته وردپرس وجود ندارد. در این مقاله آموزشی ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه به راحتی امکان پیوست فایل ها را برای کاربرانتان در بخش نظرات فعال کنید.

این ایده که فایل‌های پیوست به نظرات اضافه شود از فیس‌بوک و تابلو اعلانات بسیار دور است، پس چرا وردپرس نتواند آن را ارائه دهد؟ خب چگونه به نظرات وردپرس قابلیت اضافه کردن فایل‌های ضمیمه را بدهید را در این گروه اکسیژن طراحی Msina به شما خواهیم آموخت. هم‌چنین برخی از چیزهای مهم را قبل از بازکردن اجازه ارسال فایل‌های ضمیمه در بخش نظرات، در نظر بگیرید.

 

چرا  فایل‌های ضمیمه در بخش نظرات؟

آن‌ها تنها ساده و سرگرم کننده هستند! ضمیمه‌ها به خوانندگان این اجازه را می‌دهد که گیف‌ها و تصاویر مورد نظر خود را آپلود کنند و با نظر خود همراه سازند.

پیشنهاد اکسیژن گروه طراحی Msina این است که در جهانی که پر از الگوهای تکراریه، این قابلیت می‌تواند بخش نظرات شما را زنده و سرگرم کننده سازد.اما این قابلیت تنها جنبه سرگرمی ندارد، این ویژگی هم‌چنین به کاربران اجازه می‌دهد که فایل‌های‌شان را به یک مقاله خاص ارسال کنند.

این قابلیت ممکن است مورد استفاده دیگری قرار گیرد اگر شما در حال برگزاری یک دوره آنلاین هستید یا از وردپرس به عنوان یک مکمل آنلاین برای دوره‌های حضوری‌تان استفاده می‌کنید. گشایش ارسال فایل‌های ضمیمه به دانشجویان این اجازه را می‌دهد که به آسانی اسناد را به مقالات حاوی درس شما، ارسال کنند.

 

ملاحظات  قبل از اجازه ارسال فایل ضمیمه

ظرفیت اندازه فایل ها، قطعا لازم است که مقدار حداکثر مقدار ظرفیت فایل‌های پیوست را تنظیم کنید. راه‌حلی که در قسمت‌های بعدی به شما نشان خواهم داد این است که با استفاده از تنظیم محدودیت سرور خود، اندازه فایل‌های ضمیمه را محدود کنید.

اما ممکن است برای اکثیر موقعیت‌ها خیلی بالا باشد. اگر شما فقط اجازه آپلود فایل‌های تصویر و گیف را بدهید، فکر می‌کنم اندازه حداکثر 2MB، اندازه خوبی باشد.

محدودیت نوع فایل ها، در مورد فرمت‌هایی که می‌خواهید اجازه آپلود آنها به عنوان فایل ضمیمه را بدهید، فکر کنید و فقط اجازه ارسال آنها را بدهید. سایت خود را تا حد امکان قفل کنید. اگر شما فقط می‌خواهید که تصاویر در بخش نظرات ارسال شوند، لزومی ندارد که اجازه ارسال فایل‌های zip را نیز بدهید.

 

اضافه کردن فایل ضمیمه با Comment Attachment

این افزونه وردپرس بیش از ۲٫۰۰۰ نصب موفق و فعال در مخزن وردپرس به ثبت رسانده است که میتوان گفت یکی از محبوب ترین های افزونه محسوب می شود.

پس از فعال سازی، شما می‌توانید آن را در منوی ” تنظیمات » Discussion “ تنظیم کنید و سپس به بخش Comment Attachment که در همان صفحه هست، بروید:

 

 

تنظیمات افزونه Comment Attachment:

حداکثر اندازه فایل(MB)، این محدودیت اندازه فایل است که در موردش بحث خواهم کرد. آن را کوچک تعریف کنید (مثلا برای تصاویر حدود 2MB کافی است).

آیا نیازمند ضمیمه است؟ اگر شما از ضمیمه‌ها برای یک دوره استفاده می‌کنید، ممکن است بخواهید ضمیمه را لازمه ارسال نظر کنید. در غیر این صورت، شما باید احتمالا آن را غیرفعال کنید.

آیا ضمیمه را با پست فعلی ضمیمه کنید؟ پیدا کردن ضمیمه‌ها برای پست‌های ویژه در کتابخانه رسانه در این روش آسان‌تر است.

نمایش تصاویر بندانگشتی و اندازه آن‌ها، انتخاب کنید یا نه به هر حال شما واقعا می‌خواهید که تصاویر را در بخش نظرات نمایش دهید (یا اینکه لینک فایل‌های تصویر را نمایش دهید). اگر جواب شما بله است، همچنین می‌توانید ابعاد تصاویر را انتخاب کنید.

جاسازی ویدیو و صوت، اگر شما اجازه ضمیمه کردن فایل‌های صوتی و تصویری را می‌دهید، با استفاده از افزونه مدیا پلیر خود وردپرس می‌توانید به صورت اتوماتیک این فایل‌ها را قابل نمایش کنید.

فرمت‌های فایل اجازه داده شده، در نهایت فرمت‌هایی را که می‌خواهید ضمیمه شوند، تنظیم کنید. در حال حاضر این افزونه 32 فرمت فایل را پشتیبانی می‌کند. بروید و فرمت‌هایی را که می‌خواهید اجازه دهید را بررسی کنید.

 

 

تنظیمات افزونه به پایان رسیده، حال دقت کنید که این تنظیمات را ذخیره کنید. Msina

کار با افزونه Comment Attachment

در این لحظه شما تنظیمات افزونه را انجام داده‌اید و کاربران‌تان می‌توانند در پست‌های‌تان ضمیمه‌هایی را قرار دهند شبیه به این شکل:

 

 

به طور پیش‌فرض، این افزونه موقعی که نظری حذف می‌شود فایل‌های ضمیمه همراه با آن نظر را نیز پاک می‌کند. پس، اگر تنظیمات پیش‌فرض را غیرفعال کنید، شما به سادگی می‌توانید یک نظر را حذف کنید تا فایل‌های ضمیمه همراه با آن نیز حذف شوند.

در طول نظارت به نظرات، همچنین این فرصت را دارید که فایل ضمیمه شده به نظر را بدون اینکه نظری را از بین ببرید، حذف کنید. پس اگر کسی فایل نامناسبی را در نظرات مورد تایید دیگران ضمیمه کرد، نیاز نیست که به طور کامل نظر را حذف کنید:

در انتها، همیشه می‌توانید فایل‌های ضمیمه شده را با رفتن به کتابخانه رسانه وردپرس، پاک کنید.شما می توانید فایل های آپلود شده توسط کاربران را در بخش دیدگاه های پیشخوان وردپرس به صورت زیر مشاهده کنید:

 

 

خب تمام شد از این به بعد کاربران شما میتوانند در دیدگاه هایشان فایل هایی را از نوعی که وب مستر انتخاب میکند، اضافه کنند. اکسیژن گروه طراحی Msina.

 

نوشته های مرتبط
یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.